obec
NENKOVICE

Hlášení rozhlasu

Myslivcké sdružení Nenkovice děkuje všem, kteří jakkoliv přispěli ke zdárnému průběhu akce Rybářské závody - "Nenkovická šupina". Děkujeme.

PODPOROVATELÉ  ZÁVODŮ:  Myslivecké sdružení NENKOVICE, Obec  NENKOVICE, Michal  Kobliha, Tereza  Kučerová - SWEETCAKES_TERI, Obec  STAVĚŠICE, MVDr. Michaela Krahulová - VETERINA U MIKEŠE, Antonín Kozák, Rostislav Moudrý - EUROLAMP, Zdena Kameníková, Libor Plaček, Michal Plaček, Ondřej Horáček, Jana Pěnčíková , Pneuservis Poláček Ždánice, Radek  Ševčík, Agromex, Potraviny MINIPO Nenkovice.

*********

Veteráni SDH Nenkovice pořádají 1.ročník hasičských závodů  veteránských družstev v sobotu 22.6.2024 ve sportovním areálu v Nenkovicích. Příjezd a prezentace mužstev ve 14 hodin. Nástup mužstev ve 14:30 a zahájení závodu v 15 hodin. Občerstvení zajištěno, Závody jsou pořádány s podporou obce a sokulu nenkovice. Srdečně jste všichni zváni.

************

Dětský den se uskuteční v sobotu 29.6.2024 od 15 hodin ve sportovním areálu Nenkovice. Občerstvení zajištěno.

Skákací hrad, nafukovací skluzavka, dopravní hřiště, paintball na terče, překážková dráha, poznávání přírody, míčové hry a soutěže, malování na obličej a další zábava.

**********

Firma JURIGA z Troskotovic bude v pátek 21. 6. v 9:30 hodin u OÚ prodávat rané brambory - 1 kg za 15,- Kč,

baleny po deseti kilogramech.

************

Krojované hody v Nenkovicích se uskuteční 16.-18. srpna  2024.

*************

Hospůdka na hřišti je oteřena: Pátek, sobota, neděle, vždy od 16 hodin.

**********

Kdo by měl zájem o dřevo, respektive pokácení a hlavně vytažení uschlých stromů a vývratů z cihelny může se přihlásit u starosty obce.

************

Oznamujeme občanům, že kdo by měl zájem o dřevo z kůlů oplocenek biokoridorů nebo také pletivo může se nahlásit na obecním úřadě. Podmínkou je odstranění plotů i s dřevěnými kůly ve vlastní režii. Bližší informace u starosty obce se kterým se dohodnete na úseku oplocenky k odstranění.

*********

Příměstský pohybový tábor Nenkovice v době 15.7. - 19.7.2024 v areálu ZŠ a MŠ Nenkovice.

Blžší informace v letáčku na webu

 

*************

Oblastní charita Hodonín oznamuje, že výtěžek z tříkrálové sbírky je 29 755,-Kč bude použit na projekty charity.

************

Nově zvolené zastupitelstvo Obce Nenkovice pro období 2022-2026:

Starosta: Petr Zálešák

Místostarosta: Kateřina Koutníková

Členové zastupetelstva: Ing. Lukáš Robek, Ingrid Koblihová, Ing. Irena Kostrhounová, Jaroslav Gric, Vladimír Lefner, Dis.

Ustavující zasedání zastupitelstva Obce Nenkovice proběhlo 20.10.2022.

***********

Servis a revize kotlů na tuhá paliva VIADRUS  - firma KOTOLAN –Bučovice tel.777822824

**********

SERVIS  plynových  a stacionárních kotlů na tuhá paliva, včetně komínů a plynových odtahů.

OK SERVIS BŘECLAV –PŘIJÍMÁ OBJEDNÁVKY . Kontakt  778 704 108 email:
ok-servis@tiscali.cz  www.ok-servis.cz

**********

 

Firma:  Sdružení kominíků a topenářů

Bude provádět v naší obci revize kotlů na tuhá paliva. Dále pak provádí revize, kontroly a čištění komínů, kontroly kotlů na plynná paliva.

Termín revizí a kontrol se uskuteční ve ČTVRTEK dne 3.11.2022

-cena za kontrolu a čištění komínu je 450 Kč

-cena za kontrolu a čištění plynového kotle je od 450 Kč

-cena za revizi kotle na tuhá paliva je 950 Kč

Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989

**************

 

Větrná  energie  -V souvislosti s novým  trendem  zelené energie   se  otevírá   debata na možnost vybudování  větrného  parku o 5 větrných elektrárnách  na horizontu podél cesty na Čejč. Tento projekt  mimo  obydlenou  část  obce  byl  v roce  2006 ve vysokém  stupni  připravenosti . Z důvodu  tehdejší  podpory solárních  elektráren  a biomasy  byl  zamítnut. Dnešní -  nové vedení kraje přehodnotilo svou energetickou koncepci a  bude podporovat výstavbu  alternativních  zdrojů včetně větrné energie.  Obec tak dává ve známost  tuto skutečnost , aby se občané o tento projekt začali zajímat a zasílali  své podněty a názory přímo starostovi na email starosta@nenkovice.cz.  Debata  by měla vyvrcholit   na podzim při komunálních volbách,  kdy by mělo být   uspořádáno referendum  zda občané  tento  projekt  podpoří  či nikoliv. Nové  zastupitelstvo  tak   bude mít zpětnou vazbu od svých  obyvatel  a na základě výsledku  se rozhodne   zda  pokračovat  nebo  nepokračovat   v přípravách  takového projektu. 

**********

Žádáme pejskaře, aby  při procházkách se svými psy po obci  uklízeli jejich  exkrementy.

 

******************************

POZOR změna telefonních čísel:

Obecní úřad Nenkovice:  605 398 825

ZŠ a MŠ Nenkovice: 725 416 634

Ordinace Okáčová Nenkovice: 702 167 615

 

**************************************

Žádáme občany,  aby nedělaly nepořádek u sběrných míst  na tříděný odpad. Zejména u hřiště.  Nenechávaly   různé krabice,elektrospotřebiče,  a jiné věci  ležet vedle kontejnerů. Zaměstnanci svozové firmy nemají za povinnost  tyto věci nakládat a uklízet.  Potom to musí obec uklízet. Pokud Vám nevejde plastový odpad do žluté popelnice je možné  tento dát  do  igelitového pytle  a přidat  v termín vývozu  k popelnici.   

*****************************

Ordinační doba MUDr. Okáčová Nenkovice

pondělí  7:00 – 11:00 přítomna jen sestra
úterý  7:00 – 11:00 hodin
středa  se neordinuje
čtvrtek  7:00 – 11:00 přítomna jen sestra, 12:00 - 15:30 hod
pátek  se neordinuje

Ordinační doba je žlutě označena.

*************************

Oznamujeme občanům, že s okamžitou platností platí zákaz  ukládání stavební suti  na sběrném dvoře v Příhoně.

******************

Oznamujeme občanům, že je možné   si pronajmout urnové místo na místním hřbitově  na základě  nájemní smlouvy, kterou lze uzavřít   na obecním úřadě  a to  v úřední dny  - v pondělí a ve středu.

*******************

 

Hydrogeologický vrt pod školou – Obec konečně obdržela povolení  na vybudování hloubkového vrtu ,který by měl zásobovat vodou  nádrž pro zavlažování hřiště  a tím by se tak měl  vyřešit problém z nedostatkem vody na bařině, kde se  dosud čerpá z vodárny až na hřiště. Vrt bude provádět firma Artemia, Polná  a tento se bude  provádět směrem na Stavěšice pod školou, takže by neměl ohrožovat  úbytek vody ve studnách našich obyvatel. Termín  prací bude upřesněn po jednání zastupitelstva obce.pz

Navýšení kapacity školky- V naší školce došlo k navýšení kapacity na sociálním zařízení tak aby celková kapacita dětí  ve školce mohla být zvýšena 35dětí. Prostě bylo přidáno jedno umyvadlo a jeden pisoár pro nejmenší.  Vše nám ještě musí  oficiálně posvětit Hygiena.pz

Vysokorychlostní internet v obci-  Firma GT –net   připravuje projekčně  akci položení optického kabelu v obci včetně přípojek k domům. Čekalo se na dokončení digitalizace katastru  v podzimních měsících budou se po obci pohybovat zaměstnanci  realizační firmy a sjednávat s obyvateli podmínky přípojek atd. Takže projekt nebyl odložen a pracuje se na něm.  Firma má už dokonce vybranou firmu která  bude provádět výkopy  a dojednávají se starostou postup prací.pz

 

 *  *  *  *

 

Upozorňujeme občany, že v naší obci platí zákaz podomního a pochůzkového

prodeje, včetně nabízení služeb. Na tuto vyhlášku upozorňují i cedule, které jsou

umístěny u vjezdu do naší obce. Pokud se s takovými prodejci setkáte, hlaste to na

obecním úřadě.

*      *     *     *     *

Pronájem KD na konání soukromé akce 

přízemí (kavárna) - 1000,-Kč, celý prostor KD (přízemí + sál) 1500,-Kč

+ 100,-Kč voda + energie.

                            ************

 

Informace Pošta Partner Želetice

Pondělí               8:00 – 12:00

Úterý                   8:00 – 11:00                 14:00 – 15:00

Středa                                                       13:30 – 17:30

Čtvrtek                8:00 – 11:00                 14:00 – 15:00

Pátek                   8:00 – 11:00                 14:00 – 15:00

 

 

Veterinární ordinace u Mikeše

Nová ordinační doba:

Po:  8 -10  a  14-18 h

Út:   8-10 h

St,Čt,Pá: 8 -10  a  14 -18h

So:  10- 11 h

www.veterina-mikes.cz
tel.: +420 777 967 286

UPOZORNĚNÍ- v naší obci je vyhláškou zakázán podomní prodej a nabízení služeb. V této souvislosti žádáme zejména starší občany, aby nevpouštěli do svých domů žádné cizí osoby a nic nepodepisovaly.

U sběrného dvora v Příhoně je přistaven velkoobjemový kontejner na bioodpad. Občané můžou do tohoto kontejneru bezplatně vhazovat trávu, listí, větve, rostliny a jiný bioodpad.

 

Obec začala využívat systém   ,,Česká obec“   jde o informování obyvatel přímo na telefon !Co je třeba ? Stáhnout Aplikaci Česká Obec - nainstalovat zdarma do svých telefonů  (Android nebo iPhone) spustit a vyhledat Nenkovice. Potom už vám budou automaticky chodit upozornění a nové informace přímo do oznamovací lišty vašeho telefonu. Služba je zdarma. Pokud můžete  předejte tuto informaci  ve svém okolí, rodině, známým atd.

 

publikováno: 08.01.2022  |  
Gabriela Kučerová
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace